نظرات

اسهال بدنبال مصرف انتی بیوتیک

نام انگلیسی:Post antibiotic diarrhea

عدم تحمل لاکتوز به چه معناست؟

عدم تحمل لاکتوز به شرایطی گفته می شود که بدن هنگام هضم شیر و یا غذاهای حاوی شیر دچار مشکل شود. اگر شما مشکل عدم تحمل لاکتوز دارید، هنگام مصرف فرآورده های لبنی ممکن است دچار اسهال، دل درد و نفخ شوید.

هر فردی ممکن است مشکل عدم تحمل لاکتوز داشته باشد، اما در بومیان امریکا، آسیا و سیاهپوستان شیوع بیشتری دارد. در افراد سالم بدن آنزیمی تولید می کند که می تواند لاکتوز، که قند اصلی درون شیر است را تجزیه نماید. در بدن افرادی که مشکل عدم تحمل لاکتوز دارند، این آنزیم یا ساخته نمی شود، یا عملکرد مناسبی ندارد. همچنین بعضی عفونت ها مانند مسمومیت غذایی، می توان باعث تخریب این آنزیم گردد که البته این مشکل معمولا بعد از چند هفته مرتفع می شود. خوشبختانه افرادی که مشکل عدم تحمل لاکتوز دارند می توانند با مصرف مکمل های حاوی آنزیم، تا حدودی علائم خود را کاهش دهند.

علائم عدم تحمل لاکتوز چیست؟

علائم عدم تحمل لاکتوز، فقط هنگامی که لبنیات مصرف کرده اید بروز می کنند. این علائم می توانند شامل موارد زیر باشند:

• دل درد(معمولا اطراف یا زیر ناف)

• باد کردن شکم(احساس می کنید که شکم شما پر از هواست)

• نفخ

• اسهال(اغلب حجیم،  کف آلود و آبکی)

• استفراغ(بیشتر در سنین نوجوانی رخ می دهد)

آیا آزمایشی برای تشخیص عدم تحمل لاکتوز وجود دارد؟

دو راه برای تشخیص عدم تحمل لاکتوز وجود دارد. آزمایش تنفس که متداول تر است و آزمایش خون. شما ابتدا باید دستورالعمل های لازم جهت آماده شدن برای انجام آزمایش را دریافت کنید. بایستی چند ساعت قبل از آزمایش از خوردن و آشامیدن اجتناب کنید. علاوه بر این ممکن است مجبور باشید تا مدتی قبل از انجام آزمایش داروهای مصرفی خود را تغییر دهید و یا از کشیدن سیگار خودداری نمایید.

• آزمایش هیدروژن تنفسی لاکتوز: برای این آزمایش شما ابتدا بایستی نوشیدنی حاوی لاکتوز میل نمایید و سپس هر ۳۰ دقیقه در یک دستگاه مخصوص، تنفس کنید. دستگاه مقدار هیدروژن خارج شده به همراه بازدم شما را اندازه گیری می کند.افرادی که مشکل عدم تحمل لاکتوز دارند،  میزان هیدروژن بیش از حد نرمال دفع می کنند.

• آزمایش تحمل لاکتوز: برای این آزمایش نیز شما نوشیدنی حاوی لاکتوز میل می نمایید. سپس نمونه خون شما در ابتدای آزمایش و در فواصل ۱ و ۲ ساعت بعد از آن گرفته می شود. اگر میزان قند خون شما پس از نوشیدن لاکتوز پایین باشد، به این معنی است که شما احتمالا عدم تحمل لاکتوز دارید.

آیا باید به پزشک مراجعه کنم؟

بله. اگر فکر می کنید به عدم تحمل لاکتوز مبتلا هستید، با پزشک مشورت کنید. وی سوالاتی از شما می پرسد تا مطمئن شود که مشکل دیگری وجود ندارد

عدم تحمل لاکتوز چگونه درمان می شود؟

نوع درمان به شدت بیماری بستگی دارد. ولی به طور کلی درمان می تواند شامل موارد زیر باشد:

• کاهش مصرف فرآورده های لبنی

• جایگزین کردن سایر منابع غذایی با لبنیات، که حاوی مواد مغذی ( از قبیل کلسیم و ویتامین دی) و پروتئین باشد.

• مصرف مکمل های آنزیم که می تواند به هضم فرآورده های لبنی کمک کند.

چگونه میزان فرآورده های لبنی را در رژیم غذایی خود کاهش دهم؟

می توانید با کاهش مقدار و نه متوقف کردن این فرآورده ها شروع کنید. فرآورده های لبنی بایستی در وعده های غذایی گنجانده شوند. این فرآورده ها شامل شیر، خامه، بستنی، ماست، پنیر، کره و کشک هستند.

ممکن است پزشک به شما توصیه کند تا با یک متخصص تغذیه جهت آشنایی بیشتر با غذاهای حاوی لاکتوز، مشاوره داشته باشید. همچنین متخصص تغذیه باید یقین حاصل کند که شما به اندازه کافی کلسیم و ویتامین دی، از رژیم غذایی خود بدست می آورید.

اگر واقعا به فرآورده های لبنی و لاکتوز حساسیت دارید، بایستی قبل از خرید، برچسب روی مواد غذایی را مطالعه کنید.  گاهی ممکن است شیر یا لاکتوز به غذاهایی که انتظار ندارید افزوده شوند. مانند سوپ های فوری غلات و یا سس های سالاد. لیست ترکیبات تشکیل دهنده را بررسی کنید تا مواد حاوی لاکتوز را شناسایی نمایید از قبیل:

• شیر، فرآورده های شیری، شیر خشک

• لاکتوز

• پروتئین وی

همچنین بعضی از داروها با لاکتوز ساخته می شوند. البته اکثر افرادی که مشکل عدم تحمل لاکتوز دارند، با مقدار کم لاکتوز موجود در دارو مشکلی ندارند.

چه مکمل آنزیمی باید مصرف کنم؟

مکمل های آنزیم بسیاری در بازار موجود هستند که می توانید تهیه کنید. این مکمل ها را بایستی بلافاصله قبل از شروع غذا مصرف کنید. اگر فراموش کردید می توانید بین غذا استفاده کنید ولی ممکن است اثر بخشی کمتری داشته باشد.

نکته مهم اینست که کارایی فرآورده های آنزیمی مختلف ، ممکن است قدری متفاوت باشد. علاوه بر این هیچ یک قادر نیستند همه لاکتوز موجود در غذا را تجزیه کنند. پس با وجود مصرف مکمل، ممکن است برخی افراد هنوز علائم عدم تحمل لاکتوز را تجربه کنند.

آیا باید از مکمل های کلسیم و ویتامین دی استفاده کنم؟

به این موضوع بستگی دارد که آیا شما استفاده از فرآورده های لبنی را متوقف کرده اید یا خیر. در صورت عدم مصرف لبنیات، ممکن است پزشک مکمل های کلسیم تجویز نماید و جهت بررسی لزوم تجویز مکمل ویتامین دی، درخواست انجام آزمایش نماید.

آیا عدم تحمل لاکتوز، یک حساسیت غذایی به حساب می آید؟

خیر. بعضی افراد به لبنیات حساسیت دارند. ولی علائم حساسیت اغلب با علائم عدم تحمل لاکتوز متفاوت است. در حساسیت بدن به جای قند شیر به پروتئین شیر واکنش نشان می دهد. به علاوه در هنگام بروز حساسیت، سیستم ایمنی بدن درگیر می شود، در حالی که این سیستم در بروز پدیده عدم تحمل لاکتوز نقشی ندارد.

منبع:uptodate 

 

منابع: